Organizator:

Targi POLECO partnerem Circular Week 2021

Podziel się

Circular Week to międzynarodowy cykl wydarzeń promujący rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej. W tym roku partnerem wydarzenia będą targi POLECO.

 

Tegoroczny program wydarzenia obejmuje cykl paneli eksperckich, webinarów, warsztatów oraz sesji networkingowych skierowanych do przedstawicieli biznesu, startupów, think tanków, administracji publicznej oraz konsumentów. W tym roku Circular Week odbędzie się 11-17 października 2021.

- W ubiegłym roku, pomimo pandemii COVID-19, w Circular Week wzięło udział ponad 3000 osób z całego świata. Zorganizowaliśmy 56 wydarzeń we współpracy z 17 krajami – mówi Agnieszka Sznyk, Prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO – W tym roku dołączają do nas partnerzy z kolejnych krajów, dlatego jeszcze mocniej stawiamy na tematy innowacji, które mogą być implementowane oraz skalowane na wszystkich rynkach. Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie kongresem, co świadczy o wzrastającej potrzebie wdrażania rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.

Międzynarodowo o GOZ

Circular Week jest odpowiedzią na wyzwania zarówno ekologiczne, jak i społeczne. Dzięki idei Circular Economy interesariusze zaczynają rozsądnie gospodarować zasobami planety i w taki sposób zmieniają funkcjonowanie gospodarki, aby zamykać obiegi, w których odpady stają się cennym surowcem. Co najważniejsze, korzystając z rozwiązań gospodarki cyrkularnej nie trzeba rezygnować z codziennego komfortu życia, projektowane narzędzia opierają się na najnowszych technologiach i skupiają się na mądrym wykorzystaniu czy przetwarzaniu surowców, niejednokrotnie z drugiego obiegu.

W organizację Circular Week 2021 dotychczas zaangażowało się 20 instytucji, firm i start-upów, a także ambasady krajów europejskich, m.in. Ambasada Holandii, Austrii, Szwajcarii, Szwecji. W tym roku do grona partnerów dołączyła unijna European Circular Economy Stakeholder Platform – organizacja zrzeszająca krajowe podmioty działające w obszarze gospodarki cyrkularnej.

Cyrkularna gospodarka przyszłości – wyzwania i możliwości

Podczas tegorocznej edycji zostaną zaprezentowane rozwiązania dotyczące wyzwań stojących przed współczesną gospodarką, takich jak: rozszerzona odpowiedzialność producenta, budownictwo miast cyrkularnych,  mądre zarządzanie żywnością, rozwój biogospodarki czy rewolucji na rynku plastiku.

Zaplanowane są codzienne sesje tematyczne (Circular Matchmaking Sessions) dla przedstawicieli biznesu, każdego dnia poświęcone innej tematyce m.in. tekstyliów, marnowania żywienia, rolnictwa, przemysłu.

Jak co roku, zwieńczeniem Circular Week 2021 będzie Mazovia Circular Congress, który odbędzie się 15 października w Warszawie.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://circularweek.org/