Organizator:

POLECO 2023 pod patronatem branżowym ZPPOB

Podziel się

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz pierwszy patronat branżowy nad targami POLECO objął Związek Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy.

 

Związek Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy został zawiązany 13 lipca 2022 r. Powstał z inicjatywy przedsiębiorców, będących producentami paliw z odpadów i biomasy. ZPPOB założyło aż 21 Członków Założycieli. Na chwilę obecną ZPPOB zrzesza już 42 Członków, a nasz łączny wolumen produkcji preRDF, RDF oraz biomasy wynosi ponad 1.500.000,00 ton.

Związek chce pokazać znaczący potencjał paliw z odpadów i biomasy do gospodarczego wykorzystania i przede wszystkim uświadomić, że paliwa te mogą stanowić substytut paliw węglowych. Głównym celem ZPPOB jest wzmocnienie i rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym – inicjowanie i wdrażanie zasad racjonalnej gospodarki odpadami, która jest bezpośrednio związana z energetycznym wykorzystaniem paliw z odpadów i biomasy. Działania Związku zmierzają ku dywersyfikacji kręgu odbiorców paliw z odpadów i biomasy oraz poszerzeniu płaszczyzn ich wykorzystania.