Organizator:

Odzysk surowców z materiałów PV - zapraszamy na panel organizowany przez UN Global Compact Network Poland

Podziel się

 

Odzysk surowców z materiałów PV

Poznań, MTP, pawilon 5, scena 2, 19.10.2023, godz. 11:00-12:30

 

Panele fotowoltaiczne zawierają cenne surowce, które wraz z rozwojem niskoemisyjnej gospodarki stają się coraz bardziej deficytowe. Rozwiązaniem jest recycling paneli i odzysk surowców do ponownego wykorzystania. W trakcie debaty porozmawiamy o skali problemu, koszcie, opłacalności i technologii odzysku surowców z paneli PV.

 

Organizator panelu

 

 

Moderator panelu

Maciej Białek, Adwokat, Senior Associate DZP

Prawnik zespołu prawa ochrony środowiska kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka, specjalizujący się w problematyce zagospodarowania odpadów oraz systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Od 2013 roku doradza klientom m.in z sektora gospodarki odpadami, przemysłu metalurgicznego, energetycznego oraz branży spożywczej w zakresie postępowań administracyjnych i sądowoadministracyjnych, doradztwa projektowego, doradztwa legislacyjnego oraz badań przedsiębiorstw pod kątem wymagań prawnośrodowiskowych.

Uczestnicy panelu

Tomasz Czech, Starszy Specjalista w programie Climate Positive UN Global Compact Network Poland

Specjalista w zakresie polityki klimatycznej ONZ w UN Global Compact Network Poland. Na co dzień podejmuje tematy dotyczące transformacji energetycznej oraz zrównoważonego finansowania. Uczestnik prac Platformy Zrównoważonych Finansów przy Ministerstwie Finansów. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Głównej Handlowej oraz doktorant SGH. Członek Stowarzyszenia „Z energią o prawie”, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat transformacji sektora energetycznego.

Andrzej Grzymała, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający RLG w Polsce

Od początku kariery zawodowej aktywnie wspiera przedsiębiorców w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska, również na arenie międzynarodowej. Promuje nowoczesne rozwiązania technologiczne w zarządzaniu gospodarką odpadami, m.in takie jak Smart DRS. Ukończył Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe w zakresie auditingu ekologicznego na Uniwersytecie Gdańskim oraz psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2015 roku związany z RLG, obecnie na stanowisku dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu w spółkach RLG w Polsce (RLG Systems Polska. Sp. z o.o.; RLG RELECTRA Polska OOSEiE S.A. oraz RLG REPACK Polska Organizacja Odzysku Opakowań S.A.).

Maciej Tora, Creator and Founder, 2Loop Tech

.