Organizator:

Laureaci Złotego Medalu MTP targów POLECO 2021

Podziel się

Aż 7 produktów zyskało przychylność Sądu Konkursowego i zdobyło Złoty Medal MTP targów POLECO 2021. To oni wyznaczają nowe standardy!

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem targów POLECO, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu MTP. Wyróżnienie przyznawane jest produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też są wytworzone w oparciu o najnowszej klasy technologie dostępne na rynku. 

POLECO 2021 – Złoty Medal

Belownica pionowa HSM V-Press 860 TimeSave

HSM GmbH + Co. KG / HSM Polska Sp. z o.o.

Belownica HSM V-Press 860 TimeSave, opracowana przede wszystkim z myślą o zgniataniu kartonów w sklepach wielkopowierzchniowych czy hurtowniach, stanowi odpowiedź na jedną z największych bolączek naszego świata – brak czasu! Unikalną cechą tej belownicy jest wywrotnica hydrauliczna umożliwiające jej automatyczne napełnianie. Załadunek materiału z wózka zbiorczego zajmuje tylko kilka sekund. Proces prasowania przebiega automatycznie i nie wymaga nadzoru ze strony personelu obsługi.

Mobilny przesiewacz gwiaździsty Terra Select S 60

Eggersmann GmbH / AGREX - ECO Sp. z o.o.

Przesiewacz gwiaździsty Terra Sellect S 60 to najbardziej zaawansowana maszyna mobilna do przesiewania kompostu, biomasy i odpadów drewnianych. Zaprojektowany specjalnie dla użytkowników dysponujących wymagającym materiałem, łączy w sobie niskie koszty z wysokim poziomem wydajności. Zabudowany na podwoziu kołowym posiada niezbędną mobilność. Wyróżnia go precyzyjna selektywność do 3 frakcji, nawet przy wilgotnym materiale oraz opatentowany system samoczyszczący gwiazd Duramax.

Mobilny Rozdrabniacz Wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.75h

PRONAR Sp. z o.o.

Mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.75h jest pierwszą polską maszyną tego typu, gdzie zastosowano przekładnię asynchroniczną. Pozwala to obu wałom roboczym na obrót z różną prędkością oraz różnych kierunkach, co zwiększa wydajność i ciągłość procesu rozdrabniania. Wśród łatwo wymienialnych wałów są dostępne również komplety do obróbki odpadów budowlanych, komunalnych i elementów stalowych. Kompaktowe wymiary, niska masa oraz osadzenie konstrukcji na ramie hakowca ułatwia transport maszyny.

Rozrywarka worka RW 13-30

PROTECHNIKA Sp. z o.o. Sp. k.

Jednostka rozrywająca, wał obrotowy wyposażony w noże, które podnoszą worki do góry i 5 niezależnych działających zespołów przeciw-noży, odchylając się pod naciskiem materiału otwierają worki. Rozrywarka worków wyposażona w dwa silniki elektryczne 30 kW dla głowicy roboczej i 0,75 kW dla taśmy podającej z zewnętrznym układem chłodzenia przedłużającym żywotność silników. Maszyna jest wyposażona w dostęp awaryjny. W przypadku nadmiernego obciążenia -zgarniacze się podnoszą. Fizyczny dostęp do podajnika jest przez klapę sterowną elektrycznie. Łatwy dostęp do konserwacji nawet do elementów wewnątrz urządzenia poprzez pokrywy rewizyjne.

Śmieciarka MEDIUM X4 z wrzutnikiem 2301 na podwoziu elektrycznym

EKOCEL 2021 / EKOCEL Sp. z o.o.

Nowość na rynku polskim – śmieciarka MEDIUM X4! Śmieciarka MEDIUM X4 z wrzutnikiem DELTA 2301, stanowi nowoczesny, oparty na najnowszej technologii i wiedzy produkt. Ten nowy model śmieciarki z napędem elektrycznym to dla miast większy komfort życia, brak hałasu i mniejsza emisja zanieczyszczeń. Redukcja masy odwłoka, m. in. dzięki siłownikom do podnoszenia odwłoka zamontowanym na dachu, powoduje przesunięcie środka ciężkości w kierunku kabiny kierowcy. W zabudowie zastosowano nowy terminal sterujący ZCS (ZOELLER CONTROL SYSTEM).

TEUTON Z50 - Mobilny jednowałowy rozdrabniacz wstępny

Eggersmann GmbH / AGREX - ECO Sp. z o.o.

TEUTON Z50 znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich obszarach w sektorze niszczenia mobilnego. Szeroka gama zastosowań nowej generacji rozdrabniaczy Eggersmann TEUTON jest imponująca i praktycznie niewyczerpana. Maszyny z serii TEUTON są tak samo wydajne w rozdrabnianiu drewna pochodzącego z recyklingu, korzeni, odpadów zielonych lub wielkogabarytowych odpadów domowych, jak i opon, tworzyw sztucznych, materacy lub partii specjalnych i jednorodnych materiałów.

Zamiatarka VIAJET o napędzie wodorowym

FAUN Viatec GmbH / EKOCEL Sp. z o.o.

Nowość na rynku – zamiatarka z napędem wodorowym, to większy komfort życia oraz mniejsza emisja zanieczyszczeń. Poza wysoką wydajnością, technologia ta zapewnia szereg dodatkowych walorów użytkowych. Ekonomiczność połączona z maksymalną troską o środowisko sprawiają, że marka FAUN wyróżnia się na tle konkurencji. Jednym z przykładów jest system recyrkulacji powietrza zamontowany standardowo we wszystkich modelach, który gwarantuje najniższe możliwe wartości emisji pyłów i cząstek stałych.

Do 10 października można głosować na Złoty Medal Wybór Konsumentów. Zapraszamy do oddawania głosów!