Organizator:

Wielorazowa torba wysyłkowa Packoorang laureatem I miejsca V edycji konkursu "Produkt w obiegu"

Podziel się

Celem konkursu Ministra Klimatu i Środowiska "Produkt w obiegu" jest promowanie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktów do obiegu.

- Oto wielorazowa torba wysyłkowa Packoorang. Dzięki niej możemy zredukować ilość wytwarzanych odpadów oraz zredukować ślad węglowy. Klient, który zamawia on-line otrzymuje produkt w wielorazowej torbie, zwraca torbę i torba krąży kilkadziesiąt razy - powiedziała Anna Desogus, dystrybutor torby na Polskę.

Packoorang to wielorazowa torba wysyłkowa zastępująca jednorazowe opakowania. Torba może być używana w następujących kontekstach: wysyłki wewnątrz firmy, wysyłki pomiędzy firmami, B2B, wysyłki do klientów indywidualnych (online / ecommerce). Nie ma potrzeby wykorzystywania wypełniaczy, jak bąbelkowa folia czy też styropianowy groszek, gdyż torbę zwija się tak by dopasowała się do zawartości – nie ma w środku wolnego miejsca i to co wewnątrz jest dodatkowo ochronione.

Konkurs „Produkt w obiegu” powstał, aby nagradzać innowacyjne produkty zgodne z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. Niezmiernie istotny jest fakt, że cieszy się on tak dużą popularnością, a przekrój zgłaszanych produktów jest bardzo różnorodny. Świadczy to o możliwości szerokiego wdrażania idei obiegu zamkniętego w wielu gałęziach gospodarki.

 

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

 

Konkurs sfinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.