Organizator:

Sesja " Susza i retencja" w gronie znakomitych gości

Podziel się

Tematami sesji będą m. in. susza i retencja w naszym kraju, ochrona zasobów wodnych, a także aspekty w zakresie poprawy jakości wód w Polsce.

To debata ukierunkowana będzie głównie w obszar dyskusji o zrównoważonym gospodarowaniu zasobami wodnymi oraz ich ochronie w naszym kraju, które m.in. w skutek postępujących zmian klimatycznych ale także antropopresji wciąż są niewielkie w stosunku do krajów europejskich. - W gronie znakomitych gości łączących obszary kompetencyjne administracji rządowej, świata nauki oraz podmiotów z obszaru gospodarki komunalnej poruszymy szereg zagadnień związanych m.in. z suszą i retencją, ochroną zasobów wodnych, a także aspektami w zakresie poprawy jakości wód i ochrony przed zanieczyszczeniami w Polsce. Debata będzie stanowić platformę do oceny i podjęcia wyzwań z jakimi aktualnie musimy się zmierzyć jako kraj w obszarze gospodarowania wodami uwzględniając wszelkie możliwe rozwiązania systemowe. To także miejsce do odpowiedzi na pytanie: „w którym momencie się znajdujemy i jaką mamy przed sobą szansę?” - w kontekście dążenia do zrównoważonego rozwoju w obszarze gospodarki wodnej - dodaje moderator sesji, Łukasz Lange, Pełnomocnik Ministra Klimatu i Środowiska ds. przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych w środowisku.

 

Stacjonarnie w konferencji będzie można uczestniczyć w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a on-line na Facebooku i stronie internetowej www.poleco.pl oraz na stronie internetowej i Facebooku Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Organizator konferencji

 

Patronat medialny

 

Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.