Organizator:

Ruszyła rejestracja na ogólnopolską debatę „Powietrze z klimatem”

Podziel się

Można już rejestrować się na ogólnopolską debatę "Powietrze z klimatem". Wydarzenie organizuje Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Odbędzie się ono w formule online za pośrednictwem platformy PPV w dniu 7 grudnia 2022 r.

Ogólnopolska debata "Powietrze z klimatem" to samorządowa inicjatywa poświęcona dążeniom miast do neutralności klimatycznej oraz walki ze smogiem w wymiarze zarządzania środowiskiem i wdrażania konkretnych rozwiązań proklimatycznych.

Do prezentacji swoich doświadczeń Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprosił przedstawicieli administracji rządowej, środowisk naukowych, społecznych, służby zdrowia, a także znaczących przedsiębiorstw działających na terenie Poznania i skutecznie wdrażających rozwiązania z zakresu adaptacji do zmian klimatu.

Organizatorzy chcą, aby konferencja stała się kolejnym forum wymiany poglądów i doświadczeń związanych z tematyką poświęconą ochronie klimatu i powietrza, przede wszystkim z szerokim udziałem mieszkańców. Poznań od lat stara się prowadzić głęboki dialog publiczny w tym obszarze, tym bardziej, że obszerność zagadnień wymusza stałe monitorowanie sytuacji i podejmowanie niekiedy szybkich decyzji. Czym szersze będzie grono rozumiejących wagę zagadnień i znających kierunki rozwoju, tym lepiej dla środowiska, całego miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Debata odbędzie się w formule online za pośrednictwem platformy PPV w dniu 7 grudnia 2022 r., w godzinach 11:00-13:50.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na STRONIE DEBATY. Natomiast bezpłatnej rejestracji można dokonać TUTAJ