Organizator:

Rusza pierwsza edycja Smart City Wielkopolska

Podziel się

Rozwiązania smart city są coraz częściej stosowane w polskich miastach. Dzięki korzyściom wynikającym z zintegrowanych rozwiązań technologicznych oraz wyższej gotowości technologicznej obywateli smart city będzie się nadal rozwijać. O doświadczeniach i wyzwaniach w tym zakresie rozmawiać będą uczestnicy pierwszej edycji Konferencji Smart City Wielkopolska.

Wydarzenie odbywa się w formie hybrydowej (w studiu telewizyjnym skąd konferencja transmitowane będzie do sieci). Możesz dołączyć do konferencji klikając >>>TUTAJ.

Wydarzenia stanowi platformę wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast. To miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, specjalistami i praktykami, którzy wspólnie będą poszukiwali najlepszych rozwiązań i możliwości współpracy.

Uczestnicy konferencji będą mogli posłuchać m. in. o transformacji cyfrowej, e-urzędach, otwartych danych, cyfrowych rozwiązaniach i partycypacji społecznej w zarządzaniu miastem. Nie zabraknie też wątku finansowania współpracy i projektów smart city w naszym regionie. Prelegenci poruszą temat innowacyjnych metod gospodarowania zasobami wodnymi i zielonymi przestrzeniami oraz efektywności energetycznej. Konferencję zakończy debata w trakcie której zaprezentowane zostaną doświadczenia wielkopolskich samorządów.  

Organizatorami konferencji są Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, Miasto Poznań oraz Grupa MTP.

Miastami partnerskimi współtworzącymi konferencję są Gniezno, Kalisz, Konin, Leszno, Ostrów Wielkopolski i Piła.

Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu, należy się zarejestrować.