Organizator:

Redukcja odpadów i recykling nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP!

Podziel się

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO, to doskonałe miejsce do dyskusji i wymiany poglądów na tematy najbardziej nurtujące sektor ochrony klimatu i środowiska, a także do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz produktami z zakresu techniki komunalnej, odpadów i recyklingu, ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej i odnawialnych źródeł energii. Te najbardziej innowacyjne i ekologiczne nagrodzone zostały Złotym Medalem Grupy MTP.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO, to doskonałe miejsce do dyskusji i wymiany poglądów na tematy najbardziej nurtujące sektor ochrony klimatu i środowiska, a także do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz  produktami z zakresu techniki komunalnej, odpadów i recyklingu, ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej i odnawialnych źródeł energii. Te najbardziej innowacyjne i ekologiczne  nagrodzone zostały Złotym Medalem Grupy MTP.

Sąd Konkursowy, pod przewodnictwem profesora Marka Sozańskiego z Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, wybrał i nagrodził  7 produktów, które wpisują się w obecne trendy w zakresie ochrony klimatu i środowiska.

Śmieciarka MEDIUM X4 z wyrzutnikiem 2301 firmy EKOCEL Sp. z o.o. jest nowością na polskim rynku. Jest to śmieciarka przystosowana do pracy zarówno w miastach, jak i na wsiach. Wyróżnia ją innowacyjny napęd elektryczny, dzięki któremu jest ona zeroemisyjna i mniej hałaśliwa niż tradycyjne modele. Zastosowanie elektrycznego podwozia Volvo zapewnia niską awaryjność i gwarancję jakości. Specjalnie zaprojektowana rama przednia pozwoliła na zredukowanie masy, przy jednoczesnym zwiększeniu objętości skrzyni ładunkowej.

Na uwagę i wyróżnienie ekspertów zasłużyła także Zamiatarka VIAJET o napędzie wodorowym produkcji FAUN Viatec GmbH. Produkt ten dzięki swoim właściwościom zwiększa komfort życia oraz zmniejsza emisję zanieczyszczeń.  Technologia zastosowana w zamiatarce zapewnia szereg dodatkowych walorów użytkowych. Jednym z przykładów jest system recyrkulacji powietrza zamontowany standardowo we wszystkich modelach, który gwarantuje najniższe możliwe wartości emisji pyłów i cząstek stałych. W wyposażeniu znajduje się też dodatkowa ładowarka pokładowa "OBC", która umożliwia korzystanie również z publicznych stacji ładowania, stosowanych do samochodów o mocy 22 kW 400 VAC.

Wśród nowoczesnych rozwiązań dbających o środowisko, które będzie można obejrzeć podczas trwania targów Poleco, znalazł się również Mobilny Rozdrabniacz Wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.75h firmy PRONAR Sp. z o.o. Jest on pierwszą polską maszyną tego typu, gdzie zastosowano przekładnię asynchroniczną. Pozwala to obu wałom roboczym na obrót z różną prędkością,  w różnych kierunkach, co zwiększa wydajność i ciągłość procesu rozdrabniania. Wśród łatwo wymienialnych wałów są dostępne również komplety do obróbki odpadów budowlanych, komunalnych i elementów stalowych. Kompaktowe wymiary, niska masa oraz osadzenie konstrukcji na ramie hakowca ułatwia transport maszyny, która jest najnowszym rozwiązaniem z rodziny mobilnych rozwiązań recyklingowych proponowanych przez firmę.

Dbając o środowisko i ekologię nie sposób pominąć kwestii recyclingu oraz przemyślanego pozbywania się opakowań np. w sklepach wielopowierzchniowych czy hurtowaniach. Z pomocą w tej kwestii na pewno sprawdzi się proponowana przez firmę HSM Polska Belownica pionowa HSM V-Press 860 TimeSave. Unikalną cechą tej belownicy jest wywrotnica hydrauliczna umożliwiające jej automatyczne napełnianie. Załadunek materiału z wózka zbiorczego zajmuje tylko kilka sekund, a proces prasowania przebiega automatycznie i nie wymaga nadzoru ze strony personelu obsługi. Dodatkowym atutem produktu jest niewątpliwie możliwość zmniejszenia objętości materiału nadającego się do recyclingu nawet o 95%, a stosując belownice, mamy pewność perfekcyjnego wykorzystania ładowności samochodu, transportując sam materiał, co zmniejsza liczbę koniecznych kursów ciężarówek, co z kolei przekłada się na redukcję poziomu emisji CO2.

Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, zapewnienie wysokiej jakości recyklingu oraz wykorzystanie poddanych recyklingowi odpadów jako ważnego źródła surowców – to tylko niektóre z ważnych kwestii poruszanych podczas targów Poleco. Zaprezentowane na targach    rozwiązania pozwolą wszystkim zainteresowanym przyjrzeć się im z bliska i samodzielnie ocenić ich funkcjonalność.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wyróżnionymi produktami!