Organizator:

Recykling baterii Li-Ion wsparciem dla elektromobilności!

Podziel się

Zapraszamy na stoisko Rare Metals oraz Wastes Service Group.

W dobie rozwoju elektromobilności oraz gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na baterie Li-Ion, kluczową kwestią będzie uniezależnienie się od surowców potrzebnych do ich produkcji. Nie możemy w tej sytuacji zapominać o niezwykle istotnej kwestii, jaką jest recykling takich baterii.

W tym miejscu właśnie pojawia się spółka Wastes Service Group, od kilkunastu lat zajmująca się przetwarzaniem Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz szeroko pojętą gospodarką odpadami. W ramach grupy utworzona została spółka Rere Metals, która jest na etapie budowy nowoczesnego zakładu recyklingu baterii oraz obsługi całego sektora Automotive.  

Recykling baterii Li-on jest istotny dla osiągnięcia neutralności klimatycznej, a rozwój infrastruktury recyklingu baterii stworzy nowe „zielone” miejsca pracy, ale przede wszystkim pozwoli na odzyskanie surowców, których nie wydobywa się na terenie Unii Europejskiej, a mogą być ponownie wykorzystane w gospodarce. Zastosowanie surowców odzyskanych w procesach recyklingu baterii Li-Ion będzie znacznym wsparciem rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) i umożliwi efektywne stosowanie tych materiałów. Pozwoli to jednocześnie ograniczyć zależność Unii Europejskiej od surowców wydobywanych głównie w Afryce oraz Azji.

Rare Metals, jedna z pierwszych profesjonalnych firm zajmujących się recyklingiem Baterii Li-Ion zamierza znacząco przyczynić się do odzysku surowców strategicznych i zawrócenia ich do ponownego użycia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Rare Metals oraz Wastes Service Group podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO - pawilon 7A.