Organizator:

PSP zaprasza na pokaz i edukację z zakresu zagrożeń pożarowych przy pomocy nowoczesnych narzędzi

Podziel się

Państwowa Straż Pożarna przygotowała pokazy, wystawy oraz akcje edukacyjne podczas targów POLECO.

Na stoisku Państwowej Straży Pożarnej będzie pokaz i edukacja z pierwszej pomocy, a także pokaz nowej karetki z KO PSP Pleszew.

Odbędą się pokazy i edukacja z zakresu zagrożeń pożarowych przy pomocy nowoczesnych narzędzi takich jak mobilny symulator zagrożeń pożarowych – domek jednorodzinny oraz moduł las-woda przedstawiający zagrożenia w lesie i nad wodą.

Ważna Informacja  o symulatorach :

Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych to innowacyjne narzędzie, dzięki któremu szkolenia z zakresu prewencji pożarowej i ekologii są ekscytujące i pełne niezapomnianych wrażeń. Symulatory firmy MLabs to inteligentne modele budynków, w których zagrożenia symulowane są w obrazowy sposób za pomocą efektów świetlnych i dźwiękowych.

Każdy nasz symulator jest w pełni umeblowany, a miniaturowe figurki reprezentują przebywających w nich ludzi. Dźwięki tła, imitujące dźwięki tętniącego życiem domu, podkreślają realizm każdej symulacji.

Symulatory zostały wyróżnione:

Złotym Medalem MTP Targi Pol-Eco System 2017

Złotym Medalem - Wybór Konsumentów Targi Pol-Eco System 2017

Złotym Medalem MTP Targi EDUTEC System 2018

Złotym Medalem - Wybór Konsumentów Targi EDUTEC System 2018

Ponadto będzie wystawa zdjęć z ćwiczeń krajowych pk „WODA 2021” oraz z pobytu strażaków w Grecji, gdzie gasili pożary.

Będzie także możliwość porozmawiania ze strażakami, którzy byli w Grecji, a także możliwość zadawania pytań na różne pożarnicze tematy 😉