Organizator:

Przygotowanie przemysłu w sprawie rozwiązań zeroemisyjnych - zapraszamy na konferencję

Podziel się

 Konferencja

Przygotowanie przemysłu w sprawie rozwiązań zeroemisyjnych oraz innowacyjne rozwiązania dotyczące zbiórki odpadów

Poznań, MTP, pawilon 6. scena 3, 17.10, godz. 12:40-15:15

12:40–13:10

Branża motoryzacyjna dzisiaj i w perspektywie 2035-2040

Michał Wekiera, Dyrektor Generalny, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego

13:10–13:40

Pojazdy zeroemisyjne Scania

Piotr Korus, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży, Scania Polska

13:40–13:55

Alternatywne metody zbiórki odpadów - jak drastycznie obniżyć koszty

Dariusz Wilczewski, Terberg Matec Polska

13:55–14:10

Zabudowy pojazdów zeroemisyjnych

Jacek Szatko, Sales Engineer, HYVA

14:10–14:25

Rozwój technologii wodorowej i elektryfikacji w pojazdach komunalnych

Krzysztof Sosnowy, Prezes Zarządu, EKOCEL

14:25–14:40

Pojazdy nisko- i zeroemisyjne wykorzystywane w branży komunalnej

Paweł Hrycak, Daniel Wojtyła, SLT GROUP

14:40–14:55

Infrastruktura ładowania pojazdów zeroemisyjnych

Michał Łach, Scania Polska

14:55–15:10

Aspekty korzyści wdrożenia komunalnych pojazdów zeroemisyjnych w Warszawie

Jacek Goszczyński, Dyrektor Działu Technicznego, MPO Warszawa

15:10–15:15

PODSUMOWANIE

Jacek Goszczyński, Piotr Pawłowski, Terberg Matec Polska, Piotr Korus, Scania

*Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

 

Organizator konferencji

 

Jacek Goszczyński, Dyrektor Działu Technicznego, MPO Warszawa

Lotnictwa ze specjalnością Mechanika Stosowana (1986 r.) oraz Doktor Nauk Technicznych w dziedzinie Mechanika (1994 r.). Od roku 2021 pełni funkcję Dyrektora Działu Technicznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawa sp. z o. o. W latach 1989 ÷ 2021 pracownik B+R i doradca strategiczny przedsiębiorstw branży przemysłu maszynowego, energetycznej, bankowej, paliwowej, chemicznej, stoczniowej i lotniczej. Członek Zespołu Ekspertów Zewnętrznych Narodowego Programu Foresight Polska 2020. Wykonawca licznych projektów badawczych KBN i NCBR.

Paweł Hrycak

Historia firmy SLT GROUP zaczęła się w 1999 roku. Od ponad 20 lat nieprzerwanie tworzą z pasją i konsekwencją produkty których wartość doceniają klienci z całej Europy. Początkowo działalność firmy ukierunkowana była na ogólnie pojmowane usługi z zakresu ślusarstwa oraz spawalnictwa co z czasem zaowocowało produkcją kontenerów, które do dziś stanowią uzupełnienie portfela produktowego. Nabierając doświadczenia, mając do dyspozycji wykwalifikowaną załogę oraz coraz lepszy park maszynowy, SLT uruchomiło montownię urządzeń hakowych oraz innych zabudów na podwoziach renomowanych marek, takich jak RENAULT, DAF, SCANIA, MERCEDES, MAN, VOLVO oraz IVECO. SLT GROUP to idealne połączenie dobrych kwalifikacji, profesjonalnej wiedzy, kadry oraz wysokiej klasy sprzętu, na którym pracują sprawia, że oferowane produkty i usługi należą do najlepszych na rynku.”

Piotr Korus

Sales Development Manager |Truck Sales | Public and Special | Scania Polska S.A. Od 2005 – obecnie Manager rozwoju Scania w obszarach sprzedażowych produktu, usług i produkcji Segmenty obsługiwane - pojazdy specjalne Straży Pożarnej, Policji i Wojska - pojazdy komunalne i wodociągowe - pojazdy konstrukcyjne - pojazdy do przewozów ponadnormatywnych - pojazdy terenowe - Pojazdy gazowe LNG CNG, LBG, CBG - Pojazdy hybrydowe PHEV - Pojazdy elektryczne BEV - Pojazdy wodorowe FCEV - pojazdy dla kopalni - pojazdy dla branży leśnej - pojazdy dla zakładów energetycznych i gazownictwa - pojazdy branży budowlanej - pojazdy obsługi lotnisk i cysterny paliwowe - pojazdy do utrzymania dróg

Michał Wekiera

Dyrektor Generalny ds. Prawa, Przemysłu, Techniki w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Od września 2008 roku pracuje w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który zrzesza producentów i przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli i skuterów. Wcześniej pracował w Ministerstwie Infrastruktury i Ministerstwie Finansów. W PZPM odpowiada za kwestie prawne związane z homologacją, CO2, mobilnością niskoemisyjną, łącznością, autonomicznością, produkcją pojazdów, podatkami, ochroną danych osobowych, ochroną konkurencji. Jest ekspertem w zakresie budowania relacji z rządem i komunikacji zewnętrznej. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek grup roboczych i organów europejskich organizacji motoryzacyjnych, takich jak ACEA, ACEM i CLCCR.

Dariusz Wilczewski

Terberg Matec Polska Od ponad 27 lat związany zawodowo z zagadnieniem zbiórki i transportu odpadów komunalnych. Aktywnie doradza i wdraża rozwiązania logistycznie mające na celu redukcję kosztów i wzrost efektywności. Specjalizuje się w nowych technologiach, szczególnie pojazdów jednoosobowych, nieustannie podnosi swoje kwalifikacje związane z nowymi rozwiązaniami branży komunalnej, zarówno dotyczących samej technologii zbiórki jak i efektywnego jej wykorzystywania.