Organizator:

POLECO 2022 - laureaci Złotych Medali Grupy MTP

Podziel się

Laureatom Złotych Medali Grupy MTP targów POLECO 2022 raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!

 

19 października, pierwszego dnia targów POLECO 2022, podczas uroczystego Wieczoru Branżowego, wręczono Złote Medale Grupy MTP. Laureaci odebrali statuetki i dyplomy z rąk Przewodniczącego Sądu Konkursowego, profesora Andrzeja Mizgalskiego z Zakładu Geografii Kompleksowej, Centrum Edukacyjne Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wiceprezesa Zarządu Grupy MTP, Pana Filipa Bittnera.

AGREX-ECO Sp. z o.o. (producent - Eggersmann GmbH) - przerzucarka do pryzm kompostowych BACKHUS A 38

Przerzucarka bramowa Backhus A 38 to najbardziej zaawansowana maszyna mobilna do przerzucania i napowietrzania kompostu i biomasy. Zaprojektowany specjalnie dla użytkowników dysponujących wymagającym materiałem, łączy w sobie niskie koszty eksploatacji z wysokim poziomem wydajności. Zabudowany na podwoziu gąsienicowym posiada niezbędną mobilność i wszechstronność w manewrowaniu na placu. Wyróżnia ją wysoka efektywność pracy, nawet przy wilgotnym, ciężkim materiale oraz system niezależnego podnoszenia walca przerzucającego.

Bank Gospodarstwa Krajowego - Idea 3W

3W jako platforma integracji potencjałów buduje i integruje społeczność naukowców, studentów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i przedstawicieli sektora publicznego, instytucji finansowych oraz aktywizuje społeczeństwo. Idea 3W wspiera budowanie kapitału społecznego, wzmacnia postawy konsumenckie, sprzyjające rozwojowi innowacyjnego sektora gospodarki 3W, poprzez niespotykany nigdzie na świecie model, który łączy wodę, wodór i węgiel w spójny ekosystem społeczno-gospodarczy.

ART STREFA Witold Skorulski - ION ART technologia selektywnego oczyszczania wód powierzchniowych

ION ART to bezodpadowa, zeroemisyjna technologia selektywnego oczyszczania śródlądowych wód powierzchniowych. Nowoczesne i skuteczne rozwiązanie dla jezior, kąpielisk, oczyszczalni ścieków i zakładów przemysłowych. Istotna redukcja ponadnormatywnych ilości biogenów w wodzie zmniejsza możliwość rozwoju sinic i alg, zachowując naturalną równowagę w obrębie ekosystemu. Tym samym ION ART eliminuje zagrożenia środowiskowe i zwiększa potencjał rekreacyjnego i gospodarczego wykorzystania zbiornika.

EKO-SOLAR sp. z o.o. – Kompleksowy System Fotowoltaiczny S-F EKO-SOLAR: koncepcja – projekt – dobór komponentów i urządzeń – konfiguracja – wykonanie

Unikalne cechy charakterystyczne Kompleksowego Systemu Fotowoltaicznego S-F EKO-SOLAR to m.in. to, iż utrzymanie gwarancji producenckich urządzeń nie wymagają cyklicznego serwisowania oraz posiada całkowitą bezobsługową eksploatację urządzeń. Element konstrukcji modułów PV Full-Screen to nie tylko samooczyszczenie z brudu i pyłu, ale również samo-odśnieżanie. Dodatkowo aktywne chłodzenie falownika wraz podwójną obudową daje możliwość montażu w każdych warunkach, ponieważ jest odporny na słońce, deszcz, śnieg, kurz i pył. Sam falownik Fronius-Tauro posiada wymienny moduł mocy, a w związku z tym brak potrzeby wymiany całego falownika, co oznacza najszybszy serwis na rynku w przypadku mało prawdopodobnych awarii.

GLOBTRAK Polska Sp. z o.o. - Moduł Komunalny Globtrak

Moduł Komunalny Globtrak to niezawodny system, składający się z trzech segmentów - telematyka wizyjna, telematyka komunalna, telematyka GPS, który zapewnia firmą z branży komunalnej najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz dostęp do wszystkich ważnych informacji w jednym miejscu. Oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy to tylko kilka zalet towarzyszących temu Modułowi, który od kilku lat wspomaga w pracy setki większych i mniejszych polskich przedsiębiorstw.

ROWAJ Sp. z o.o. –  organiczny środek poprawiający właściwości gleby Ole!komp

POSTAW NA LEPSZY WZROST to hasło marketingowe promujące polepszacz glebowy Ole!komp tak bardzo potrzebny na dzisiejszym rynku rolniczym, chociażby ze względu na aktualne ceny nawozów na rynku. Produkt całkowicie organiczny. W jednej tonie środka do gleby wnosi się ok. 6,0 kg azotu(N), 2,4 kg fosforu w przeliczeniu na P2O5, 3,0 kg potasu w przeliczeniu na K2O. Środek może być stosowany w uprawach polowych (ok. 2 tyg. przed planowanym siewem/sadzeniem zbóż, kukurydzy, roślin motylkowych, poplonów ścierniskowych oraz roślin przeznaczonych do celów technicznych w tym roślin energetycznych) w dawce do 20t/ha raz na dwa lata. Ole!komp można stosować jesienią lub wiosną w leśnych plantacjach nasiennych gatunków liściastych w dawce do 8 t/ha.

R3 POLSKA Sp. z o.o. - recomat SMART RVM

R3 Polska to polski pomysłodawca i projektant ekoinnowacyjnego systemu SMART RVM wspierającego zbiórkę opakowań po napojach. Podstawową jednostkę systemu, recomat, cechuje kompaktowa budowa, intuicyjna bezdotykowa obsługa oraz wyświetlacz LED. Trzy frakcje (butelki PET, puszki ALU i nakrętki) to odzysk czystego surowca. Urządzenie może współpracować z własną aplikacją mobilną RecomApp lub być zintegrowane z zewnętrznymi programami lojalnościowymi. Recomaty są przygotowane do systemu kaucyjnego.

AGREX-ECO Sp. z o.o. (producent - Matthiessen Lagertechnik GmbH) - rozrywarka do bel firmy Matthiessen

Firma Matthiessen Lagertechnik GmbH produkuje maszyny do przetwarzania surowców wtórnych takie jak: rozrywarki worków, rozrywarki bel czy separatory folii. Wśród rozrywarek do bel producent proponuje model BA III DD, w którym dzięki zaawansowanemu systemowi Double Drive, ręczne zdejmowanie drutu z bel, stało się zbędne. Ręczne zdejmowanie drutów z bel jest niebezpiecznym etapem pracy. Bezpieczeństwo pracy ma dla Matthiessen Lagertechnik GmbH najwyższy priorytet, zaś maszyny tego producenta cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko w Niemczech i Europie, ale na całym świecie.

APRIVA Sp. z o.o. Sp. k. (producent -  Glutton® Cleaning Machines division of Lange Christian SA) - samojezdny odkurzacz elektryczny Glutton

Ergonomiczny i bardzo prosty w użyciu elektryczny odkurzacz miejski Glutton H₂O Perfect pozwala pracownikom sprzątającym ulice na łatwe posprzątanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń na chodnikach, pod ławkami, przy ulicznych koszach, tj. butelki, opakowania, niedopałki papierosów. Zainstalowana w odkurzaczu myjka średniociśnieniowa wraz z pojemnikiem o pojemności 60l pozwalają na mycie i dezynfekcje sprzątanych obiektów. Maszyna jest kompaktowa, cicha i przyjazna dla środowiska i zrewolucjonizuje sprzątanie ulic w Twoim mieście lub na terenie przemysłowym.

PROTECHNIKA Sp. z o.o. Sp. k. - Separator Balistyczny

Separator balistyczny - maszyny do segregacji odpadów, której konstrukcja i napędy pozwolą na prawidłową i niezawodną eksploatację do segregacji frakcji dwu i trzywymiarowych. W celu osiągnięcia efektywności pracy maszyny, opracowano konstrukcję ruchomych sit napędzanych wałami o odpowiednich wykorbieniach. Wzajemny ruch między sitami pozwala rozdzielać odpady i je przenosić w odpowiednie sekcje. Maszyna wyposażona w dwa motoreduktory zapewnia wydajność przerobową do 80 m3 odpadów na godzinę. Konstrukcja maszyny umożliwia płynnie regulować prędkość pracy oraz dostosować pochylenie kosza załadunkowego w celu uzyskiwania odpowiedniej wydajności przesiewu. Separator balistyczny został zaprojektowany, by można wyróżnić odrębne segmenty użytkowe w celu ich łatwego demontażu podzespołów w przypadku napraw eksploatacyjnych.

Interzero Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (producent - Sielaff GmbH & Co. KG ) - SiCompact 2020 Kompaktowy moduł XL SiDrop

Sielaff SiVario 2020 to model modułowego butelkomatu, który w najwyższej konfiguracji zbiera i segreguje PET, aluminium i szkło. Ten zautomatyzowany punkt skupu odpadów, można dostosować do potrzeb danego biznesu, pod względem wielkości maszyny i zbieranej frakcji. Automat wyposażono w innowacyjny i zaawansowany system identyfikacji odpadów, który łączy się z bazą danych i może służyć zamykaniu obiegu w obrębie sieci handlowych. Sielaff może być elementem programów lojalnościowych w duchu zero waste.