Organizator:

Liczy się działanie - Sprzątanie świata 2022

Podziel się

Przyłącz się do akcji i zadbaj o środowisko razem z zespołem targów POLECO.

Już 23 kwietnia (sobota) zapraszamy pracowników Grupy MTP, mieszkańców Poznania wraz z rodzinami na wspólne sprzątanie terenów zielonych w Poznaniu.

Szanując przyrodę i pielęgnując postawy aktywnej ochrony natury chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego.

Gdzie i o której jest start akcji?

Startujemy punktualnie o 10.00 przy ul. Droga Dębińska 16 (vis a vis wjazdu do ROD Mazurek).  Na uczestników będą czekać wszelkie potrzebne materiały do zbierania śmieci.

Jak dojechać?

Autobusem linii 603, start: Garbary. Wysiadamy na przystanku o nazwie: Droga Dębińska, który jest w bliskim sąsiedztwie zbiórki.  Polecamy też rower lub inny ekologiczny środek transportu. Ci, którzy przyjadą samochodem, będą go mogli zaparkować vis a vis wjazdu do ROD Mazurek.

Na czym polega i jak długo będzie trwać akcja?

W trakcie spaceru (ok. 2 km) terenem Lasku Dębińskiego pozbieramy śmieci, które nie powinny tam zalegać. Jest to spokojna okolica, dająca możliwość kontaktu z naturą. Tym bardziej  konieczne jest działanie i doprowadzenie tego miejsca do równowagi.

Akcja trwać będzie do 12.00. Na zakończenie przygotowaliśmy poczęstunek. Prosimy o zabranie jeśli to możliwe własnych kubków termicznych i łyżeczek. Tym oto sposobem zminimalizujemy nadwyżkę śmieci.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w wydarzeniu dostanie dyplomy potwierdzające wolontariackie zaangażowanie.

Zainspiruj się i dbaj o przyrodę z nami!

Nasze nawyki, zachowania mają realny wpływ na większą całość, jaką jest kondycja otaczającej natury!

Na wszystkich czynnie sprzątających czekać będą do odbioru: róże, krzewy, cebule kwiatowe lub nasiona.

Grupa MTP wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju w ramach Agendy ONZ.

Organizatorzy: Grupa MTP, Miasto Poznań

Partnerzy: POLECO, Gardenia  

Sponsorzy: Benex (https://www.facebook.com/BenexCebuleKwiatow), Rosa Ćwik (https://www.facebook.com/Rosa%C4%86wik-121390917927393), Szkółka Byczkowscy (https://www.facebook.com/Szk%C3%B3%C5%82ka-Byczkowscy-308902145836256, Vilmorin Garden (https://www.facebook.com/vilmorin)