Organizator:

Laureaci V edycji konkursu PRODUKT W OBIEGU

Podziel się

Konkurs „Produkt w obiegu” powstał, aby nagradzać innowacyjne produkty zgodne z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. Niezmiernie istotny jest fakt, że cieszy się on tak dużą popularnością, a przekrój zgłaszanych produktów jest bardzo różnorodny. Świadczy to o możliwości szerokiego wdrażania idei obiegu zamkniętego w wielu gałęziach gospodarki.

Laureaci V edycji konkursu PRODUKT W OBIEGU 

I miejsce - Packoorang – wielorazowa torba wysyłkowa

 

Producent: Packoorang AS, Dystrybutor w Polsce: Anna Desogus

Packoorang to wielorazowa torba wysyłkowa zastępująca jednorazowe opakowania. Torba może być używana w następujących kontekstach: wysyłki wewnątrz firmy, wysyłki pomiędzy firmami, B2B, wysyłki do klientów indywidualnych (online / ecommerce). Nie ma potrzeby wykorzystywania wypełniaczy, jak bąbelkowa folia czy też styropianowy groszek, gdyż torbę zwija się tak by dopasowala się do zawartości – nie ma w środku wolnego miejsca i to co wewnątrz jest dodatkowo ochronione.

II miejsce - Maszyna vendingowa do dystrybucji produktów FMCG do swoich opakowan oraz model sprzedaży zakładający zwrot butelki wielokrotnego użytku

Producent: Swapp! Sp. z o. o.

Jest to nowy sposób sprzedaży detalicznej produktów FMCG (m.in. szampon, mydło w płynie, płyn do prania, itp) w obiegu zamkniętym, oparty o sieć automatów vendingowych, aplikację mobilną oraz pojemniki wielokrotnego użytku dla konsumentów. Znacząco zmniejszy ilość produkowanych opakowań plastikowych i ułatwi branży FMCG dostosowanie do nowych regulacji prawnych ograniczających wykorzystanie tworzyw sztucznych. Pozwoli dotrzeć do klientów oczekujących ekologicznych rozwiązań.

III miejsce - Domowy utylizator resztek kuchennych - „SMART BUCKET - SMARTCARA”

 

Producent: INTEREKO BARBARA NIEMIEC - FALKUS

Domowy utylizator resztek kuchennych, to urządzenie które pozwala na przetworzenie w warunkach domowych wszelkich resztek kuchennych od ogryzka, aż po pozostałości z ryb i drobiu w tym kości, skóry, resztki mięsa, makaron, ryż, owoce i warzywa, itp. Z tych zutylizowanych resztek może powstać nawóz dla roślin. Zastosowane w nim systemy podgrzewania, chłodzenia oraz potrójnej filtracji za pomocą filtra węglowego umożliwia ograniczenie objętości odpadów kuchennych poprzez wysuszenie – redukcję wody i odorów o 90% ich całkowitej masy. Produkt nadaje się do użytku w gospodarstwach domowych i zasilany jest zwykłą energią elektryczną 230v / 50hz.

Wyróżnienie - Woda mineralna Od Nowa, której opakowania - butelka i etykieta są wykonane w 100% z materiałów z recyklingu

Producent: Żabka Polska Sp. z o.o.

Projekt polega na testowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez wprowadzenie możliwości selektywnej zbiórki butelek PET w wybranych sklepach Żabka w Warszawie i Poznaniu. Zebrane butelki stanowią surowiec do stworzenia nowych opakowań wody pod marką własną sieci Żabka - „Od Nowa”. W projekcie biorą udział firmy z różnych obszarów - odbierające zebrany surowiec, recykler, producent opakowań sztucznych oraz producent wody mineralnej.

Wyróżnienie - Papier z ekobarierą wodo i tłuszczoodporną

Producent: Transferdrukpapier Sp. Jawna Dolińska i Łabuz

Papier z ekologiczną barierą wodo i tłuszczoodporną z przeznaczeniem do kontaktu z żywnością Produkt nadający się do recyklingu jest alternatywą dla papierów pokrytych foliami polietylenowymi. Bariera stwarza świetne warunki ochrony przed wilgocią i tłuszczem, papier z powodzeniem nadaje się do pakowania żywności zarówno mokrej jak i suchej : nasiona, herbatki, zioła, sałaty, fast food, wędliny, sushi, kawy, kubki do zimnych i gorących napoi, jednorazowe talerze i wiele innych produktów spożywczych.