Organizator:

Krok milowy w elektromobilności

Podziel się

Izraelski start-up wyprodukował baterie, które ładują się w pięć minut i są łatwe w recyklingu. To prawdziwa rewolucja na rynku EV.

StoreDot wraz ze swoim partnerem Eve Energy wyprodukował szybko ładujące się baterie do samochodów elektrycznych. Zastąpiono grafit w anodzie ogniwa nanocząsteczkami metaloidalnymi co znacznie zwiększa możliwość recyklingu baterii po ich eksploatacji. Akumulatory spełniają przepisy bezpieczeństwa ONZ dotyczące transportu i nie wymagają do produkcji specjalnego sprzętu ani obiektów produkcyjnych. 

Firma ma nadzieję, że jeśli przełomowa technologia zostanie szeroko wdrożona, może odegrać kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów kierowców samochodów elektrycznych z zasięgiem. Strach przed wyczerpaniem akumulatora podczas podróży lub konieczność długiego ładowania na stacjach benzynowych zostałyby rozwiązane dzięki czemu elektryki mogłyby zyskać na popularności.

StoreDot, którego strategicznymi inwestorami są niemiecki gigant samochodowy Daimler, potentat energetyczny BP i Samsung Ventures, twierdzi, że już zademonstrował zastosowanie swoich ekstremalnie szybko ładujących się akumulatorów w dwukołowych skuterach i komercyjnych dronach.