Organizator:

Jacek Nowakowski z IVECO Poland wśród prelegentów konferencji "Zeroemisyjny transport i usługi komunalne"

Podziel się

 

"Zeroemisyjny transport i usługi komunalne  – aspekty ekonomiczne, kierunki rozwoju, możliwości i szanse"

19.10.2022, MTP, czteropak, Aleja Lipowa, godz. 11:00-14:00

Podczas konferencji omówione zostaną rozwiązania niskoemisyjne w sektorze usług komunalnych. Uczestnicy wydarzenia postarają się odpowiedzieć na pytanie -  w jakich przypadkach uzasadnione będzie wykorzystanie pojazdów z napędem wodorowym, a w jakich z elektrycznym, czy z CNG.

IVECO dla środowiska

Troska o środowisko, ograniczenie emisji spalin, świeże powietrze w miastach i niskoemisyjny transport, a finalnie neutralność węglowa to społeczne priorytety IVECO na najbliższe lata. Produkty IVECO zasilane gazem ziemnym, w tym biogazem (biometanem), są jednymi z najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań na rynku. Odpowiadają na potrzeby biznesowe w zakresie efektywności paliwowej, całkowitych kosztów posiadania oraz niskoemisyjności.

IVECO rozwija technologię pojazdów zasilanych gazem ziemnym od 1996 roku. Jest pionierem w tej dziedzinie, ma bogate zaplecze technologiczne, doświadczenie w budowie pojazdów niskoemisyjnych. Od 2018 roku ciągniki siodłowe IVECO zasilane gazem ziemnym LNG / bio LNG mogą przejechać do 1600 km na jednym tankowaniu, a nawet więcej, co zostało poświadczone w testach klienckich. Wszystkie pojazdy IVECO dostosowane do zasilania biometanem.

Ciągnik siodłowy IVECO S-WAY w znaczącym stopniu wpływa na ograniczenie zanieczyszczeń środowiska poprzez:

  • 3-drożny katalizator spalin
  • 2 sondy lambda (zwiększoną kontrolę emisji)
  • do 99% mniejszą emisję PM
  • do 95% mniejszą emisję CO2
  • do 90% mniejszą emisję NO2
  • poziom hałasu ograniczoną do 71dB
  • do 15% mniejsze spalanie

Daily, Eurocargo oraz IVECO S-WAY

Pojazdy IVECO zasilane gazem ziemnym: Daily, Eurocargo oraz IVECO S-WAY odpowiadają na potrzeby transportowe w każdym sektorze, od branży dystrybucyjnej, komunalnej i zadań związanych z oczyszczaniem miasta, przez zastosowania do transportu średniodystansowego, zadania specjalne, np. sektor pożarniczy, po transport międzynarodowy.

IVECO Daily w wersji zasilanej sprężonym gazem ziemnym CNG / bio CNG idealnie sprawdza się w obszarach miejskich i nocnych dostawach. Dostępny jest silniki o pojemności 3.0 l oraz w czterech wariantach mocy od 136 do 207 KM i momencie obrotowym aż do 470 Nm. Pojazd charakteryzuje się cichą pracą, co wpływa na komfort mieszkańców, zwłaszcza w godzinach nocnych. Jednocześnie zapewnia minimalną emisję zanieczyszczeń, zwłaszcza cząstek stałych PM oraz dwutlenków azotu.

IVECO Eurocargo zasilany ciekłym gazem ziemnym CNG lub bioCNG to wydajny, zwrotny i wszechstronny samochód ciężarowy do miejskich zadań transportowych. Zaspokaja potrzeby miasta bądź gminy na wszystkie zadania komunalne – od zbiórki odpadów i oczyszczania jezdni po transport kontenerów. Model ten oferuje zasięg nawet ponad 400 km w przypadku zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). Przemyślane rozmieszczenie zbiorników gazu między osiami nie utrudnia zabudowy i nie ogranicza przestrzeni ładunkowej, uzyskując ładowność zbliżoną do pojazdów konwencjonalnych.

IVECO S-WAY na gaz ziemny w wersji LNG to mistrz długodystansowych tras pod względem redukcji całkowitych kosztów utrzymania pojazdu. Zasilany CNG idealnie spełni ciężkie misje transportowe dla miast Zaawansowana technologia związana z konstrukcją pojazdu (inteligentna pompa wspomagania układu kierowniczego oraz kompresor rozłączany sprzęgłem w wersjach CNG i LNG) wraz z tylną osią nowej generacji, automatyczną klimatyzacją z trybem „eco” oraz aerodynamiczną osłoną słupka A, przyczyniają się do dalszego ograniczenia spalania, a tym samym emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Program konferencji

Sesja 1. Usługi publiczne a dekarbonizacja floty – kierunki rozwoju

Sesja 2. Nowoczesna infrastruktura jako warunek skutecznej transformacji transportu – optymalizacja i racjonalna organizacja przewozów.

Sesja 3. Warunki prawne i finansowe. Jakie zobowiązania, finansowania i korzyści.

Prelegent konferencji "Zeroemisyjny transport i usługi komunalne"

Jacek Nowakowski, IVECO Poland

Ekspert IVECO w zakresie napędów alternatywnych. Wiceprezes Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Od wielu lat obszarem jego zainteresowań jest zmniejszenie śladu węglowego w transporcie. Orędownik wykorzystania metanu i biomentanu w transporcie lądowym i morskim. Inicjator zmian mających wpływ na ochronę środowiska. Prelegent i uczestnik wielu konferencji dotyczących zrównoważonego rozwoju, wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie oraz zmniejszania śladu węglowego przez transport drogowy i sektor motoryzacyjny. Podczas wystąpień wskazujący na korzyści ekologiczne i ekonomiczne płynące z dekarbonizacji transportu. Członek grupy roboczej Konfederacji Lewiatan dotyczącej zielonego Ładu.