Organizator:

IV Forum Rozwoju Miast

Podziel się

Czy do tworzenia miasta przyjaznego potrzebne są konkretne kompetencje? Które z nich są kluczowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać będą uczestnicy IV Forum Rozwoju Miast.

Wydarzenie zaplanowano na 21-23 października. Zaproszenie do dyskusji przyjęli m.in. specjaliści z Wiednia, Tallina, Jyväskylä, Bilbao, Eindhoven, Amsterdamu, Berlina, Kopenhagi, Oslo, Bolonii i Londynu. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z Covid-19 spotkanie z międzynarodowymi prelegentami odbędzie się online. 

Międzynarodowa konferencja to okazja do wymiany wiedzy, dobrych praktyk i rozwiązań stosowanych w Polsce i miastach całej Europy. Prelegenci Forum Rozwoju Miast to eksperci, praktycy, pasjonaci i aktywiści działający na rzecz budowania dobrych miast do życia. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Każdy poznaniak może się zarejestrować i posłuchać wykładów. 

Wątkiem przewodnim tegorocznego forum jest wizja miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, a także rola mieszkańców w budowaniu miast zdrowych, odpornych i integrujących lokalną społeczność. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy do tworzenia miasta przyjaznego są potrzebne konkretne kompetencje oraz które z nich są kluczowe? Dodatkowym zagadnieniem będzie bezpieczeństwo energetyczne i zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego i trwałego dostępu do energii przy zachowaniu aspektów środowiskowych.

21 i 22 października wykłady i spotkania będzie można śledzić online (poruszane zagadnienia to: „Bezpieczne ulice” i „ Kompetencje XXI wieku”). 23 października mówcy pochylą się nad tematem „Energia w miastach XXI wieku” w ramach Poznańskiego Dnia Energii, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów POLECO. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby chcące wziąć w nim udział mogą zarejestrować się na stronie Forum Rozwoju Miast. Dostępny tam jest także program i sylwetki prelegentów. 

 

List intencyjny w sprawie organizacji tegorocznego Forum Rozwoju Miast podpisano w środę, 7 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Deklarację współpracy złożyli: Iwona Matuszczak-Szulc - dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta, Joanna Kucharska - dyrektorka Grupy Produktów Grupy MTP, Grzegorz Michalski - prezes Zarządu Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji sp. z o.o. oraz Andrzej Porawski - dyrektor Biura Związku Miast Polskich.