Organizator:

Forum Energii i Recyklingu

Podziel się

Październikowe Targi POLECO w Poznaniu to czas na spotkania dla przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów oraz reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony środowiska i gospodarką komunalną. Specjalnie z myślą o targowych gościach redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” organizuje coroczne Forum Energii i Recyklingu.

To 21. odsłona tego prestiżowego wydarzenia, które w całości poświęcone jest gospodarce obiegu zamkniętego. Dwudniowe, bezpłatne Forum odbędzie się w dniach 13-14 października w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konferencja będzie miała charakter hybrydowy, umożliwiający osobisty udział w wydarzeniu, jak i śledzenie jego przebiegu w Internecie.

Na 21. Forum Energii i Recyklingu redakcja miesięcznika „E&R” zaprosiła aż kilkudziesięciu prelegentów, zaś dwa dni prezentacji i dyskusji podzielone zostały tematycznie. Pierwszy dzień Forum, a więc 13 października, poświęcony będzie w całości zagadnieniom związanym z odzyskiem energii. Mowa tu będzie m.in. o pozyskiwaniu energii i ciepła z odpadów, ciepłowniach wielopaliwowych, recyklingu chemicznym odpadów tworzyw sztucznych, finansowaniu inwestycji związanych z odzyskiem energii, magazynowaniu energii czy o obecnym otoczeniu legislacyjnym tego rynku.

Drugi dzień Forum, czyli 14 października, poświęcony będzie gospodarce odpadowej, a ściślej rzecz biorąc – sytuacji na rynku recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także nowemu modelowi rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemowi kaucyjno-depozytowemu. Pojawią się tematy dotyczące rynku aluminium, szkła, opon samochodowych i wiele innych.

Podczas obu dni 21. Forum Energii i Recyklingu odbędą się debaty eksperckie z uczestnikami konferencji.

Wstęp na Forum Energii i Recyklingu jest bezpłatny – wystarczy rejestracja na stronie internetowej forum.energiairecykling.pl oraz pozyskanie bezpłatnego biletu wstępu na Targi MTP na stronie: https://tobilet.pl/targi-poleco-2021.html