Organizator:

Atrakcje Państwowej Straży Pożarnej na Targach POLECO 2021

Podziel się

W trakcie targów Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, komendy miejskie i powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z woj. wielkopolskiego oraz Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu przygotowały wyjątkowo atrakcyjny pakiet przedsięwzięć.

Na wspólnym stoisku informacyjno-edukacyjnym Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddziału Wielkopolskiego SITP w Pawilonie 5 przygotowano ciekawą ekspozycję promującą bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne, stosowanie czujek dymu i tlenku węgla, na przykładzie pokazów edukacyjnych z użyciem multimedialnych symulatorów zagrożeń pożarowych pokazane zostaną sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu ludzi, zwierząt. To nowoczesne, multimedialne narzędzia do edukacji ekologiczno-ratowniczej.

Jak co roku na stoisku zostanie zorganizowany dla wszystkich zwiedzających i wystawców pokaz podstawowych czynności resuscytacyjnych w oparciu o najnowszy sprzęt symulacyjno-treningowy, w tym nowoczesną karetkę znajdującą się na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie. Szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów Państwowej Straży Pożarnej. Uczestnicy nauczą się szybkiego rozpoznawania nagłych stanów zagrożenia życia, wykonywania uciśnięć klatki piersiowej oraz prawidłowej wentylacji, a także korzystania z defibrylatora automatycznego AED.

Będzie można poczuć się jak prawdziwy strażak i wykonać pamiątkowe zdjęcie przy planszy ze strażakiem, a także otrzymać pakiet porad edukacyjnych i specjalistycznych.

Bezpieczeństwo pożarowe w gospodarce odpadami

Państwowa Straż Pożarna 14 października 2021 r. współorganizuje konferencję techniczną poświęconą „palącemu” problemowi gospodarki odpadami nt. „Bezpieczeństwo pożarowe w gospodarce odpadami”. Patronat medialny objął kwartalnik SITP „Ochrona przeciwpożarowa”. Zgłoszenia poprzez formularz na stronie: www.sitp.poznan.pl. Każda zgłoszona osoba pobiera bilet wstępu na targi POLECO 2021 ze strony: https://tobilet.pl/targi-poleco-2021.html.